امروز جمعه 7 فروردین 1394 - Fri 03 27 2015

آخرین زمان بروزرسانی 03:52:00

خبر خوان

فیس بوک

تیوتر

آئین رونمایی از کتاب «
حمید کیانی معاون برنا
نرم افزار چند رسانه‌ا
تالار گفتگوی شهرنامه

درج آگهی در گروه اینترنتی شهرنامه

درج آگهی در گروه اینترنتی شهرنامه

درج آگهی در گروه اینترنتی شهرنامه

قوانین کتاب و کتابخانه

قانون تأسیس کتابخانه عمومی در تمام شهر‌ها

  • مشاهده در قالب PDF

‌ماده ۱: شهرداری‌ها مکلفند هر سال قبل از تقسیم اعتبارات شهرداری یک و نیم درصد از کل درآمد خود را برای تأسیس کتابخانه عمومی و‌قرائت‌خانه و خرید کتاب و اداره کتابخانه هر شهر اختصاص دهند و اگر کتابخانه عمومی شهر در حال حاضر موجود باشد و به انجمن کتابخانه عمومی‌واگذار گردد صرف یک و نیم درصد مزبور با رعایت مفاد این قانون برای کمک و توسعه و تکمیل‌‌‌ همان کتابخانه مجاز است.

آخرین بروز رسانی در جمعه, 11 اسفند 1391 ساعت 21:14

قانون تأسیس و نحوه اداره کتابخانه‌های عمومی کشور

  • مشاهده در قالب PDF

‌ماده ۱: تأسیس، ساخت، تجهیز و بازسازی، توسعه، مدیریت، نظارت و سایر امور‌کتابخانه‌های عمومی در سراسر کشور به موجب این قانون انجام می‌شود.

آخرین بروز رسانی در یکشنبه, 27 اسفند 1391 ساعت 05:33

آیین نامه اجرایی قانون تأسیس و نحوه اداره کتابخانه‌های عمومی کشور

  • مشاهده در قالب PDF

هیأت وزیران در جلسه مورخ ۴ آذر ۱۳۸۳ بنا به پیشنهاد شماره ۱. ۱۰۰۷۷ مورخ ۲۵ تیر ۱۳۸۳ وزارت‌فرهنگ و ارشاد اسلامی و به استناد ماده (۱۴) قانون تأسیس و نحوه اداره کتابخانه‌های عمومی کشور ـ مصوب‌۱۳۸۲ ـ آیین‌نامه اجرایی قانون یادشده را به شرح زیر تصویب نمود:

آخرین بروز رسانی در یکشنبه, 27 اسفند 1391 ساعت 05:33

اصلاح آیین نامه اجرایی قانون تاسیس و نحوه اداره کتابخانه‌های عمومی کشور

  • مشاهده در قالب PDF

هیأت وزیران در جلسه مورخ ۲۶ تیر ۱۳۸۴ با توجه به نظر رییس مجلس شورای اسلامی‌، موضوع نامه‌شماره ۸۰۸۴. ۶۳۳۱۳ ه ـ ب مورخ ۲۱ اردیبهشت ۱۳۸۴ تصویب نمود:

آخرین بروز رسانی در یکشنبه, 27 اسفند 1391 ساعت 05:34

اضافه شدن نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به فهرست مؤسسات موضوع بند» ب «ماده (۱۱) قانون استخدام کشوری

  • مشاهده در قالب PDF

هیأت وزیران در جلسه مورخ ۷ بهمن ۱۳۸۳ بنا به پیشنهاد شماره ۱. ۳۸۱۹۷ مورخ ۲۴ دی ۱۳۸۳وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به استناد ماده واحده لایحه قانونی نحوه اعزام مستخدمین دولت به عنوان مأمور به‌نهادهایی که در جریان انقلاب اسلامی ایجاد شده یا می‌شوند ـ مصوب ۱۳۵۸ـ شورای انقلاب جمهوری اسلامی‌ایران و بند» ب‌ «ماده (۱۱) قانون استخدام کشوری ـ مصوب ۱۳۴۵ـ تصویب نمود:

آخرین بروز رسانی در پنجشنبه, 17 اسفند 1391 ساعت 05:33

اضافه شدن نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به فهرست مؤسسات موضوع بند ب ماده۱۱ قانون استخدام کشوری

  • مشاهده در قالب PDF

هیأت وزیران در جلسه مورخ ۴ آذر ۱۳۸۳ بنا به پیشنهاد شماره ۱. ۱۰۰۷۷ مورخ ۲۵ تیر ۱۳۸۳ وزارت فرهنگ وارشاداسلامی و به ‌استناد بند (ب‌) ماده‌ (۱۱) قانون استخدام کشوری‌- مصوب۱۳۴۵ - تصویب نمود:

آخرین بروز رسانی در پنجشنبه, 17 اسفند 1391 ساعت 05:34

اصلاح تصویب نامه شماره ۶۲۲۹۴/ت۳۲۱۷۴ه ـ مورخ ۴/۱۲/۱۳۸۳ اضافه شدن نهاد کتابخانه‌های کشور به فهرست موضوع بند «ب» ماده (۱۱) قانون استخدام کشوری

  • مشاهده در قالب PDF

هیئت وزیران در جلسه مورخ ۸ مهر۱۳۸۶ بنا به پیشنهاد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب نمود:
تصویب‌نامه شماره ۶۲۲۹۴/ت۳۲۱۷۴هـ مورخ ۴/۱۲/۱۳۸۳ به شرح زیر اصلاح می‌شود:

آخرین بروز رسانی در جمعه, 11 اسفند 1391 ساعت 21:12

گروه اینترنتی شهرنامه

شهرنامه عنوان تارنمایی است که در مطالب آن به تاریخ اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، سیاسی شهر تهران پرداخته می شود و بنا داریم تا در قالب آن شناسنامه فرهنگی و اجتماعی شهر تهران را تدوین نمائیم.

 

ادامه مطلب...

تارنمای کتاب و کتابخانه در ایران در نظر دارد تا نمایه کاملی از روند تاسیس نهاد کتابخانه را در ایران از عهد باستان تا روگار کنونی ترسیم نماید. معرفی کتابخانه های ایران، نگاهی به تاریخچه چاپ، کتاب و کتابخانه در ایران و .... از دیگر بخشهای فعال این تارنما می باشد.

 

ادامه مطلب...

تالار گفتگوی شهرنامه با رویکرد ایجاد فضای باز گفتگو در موضوعات مرتبط و تخصصی گروه اینترنتی شهرنامه افتتاح و مورد بهره برداری رسید. در این تالار بنا داریم تا در قالب اتاقهای گفتگو، مباحث تاریخی و فرهنگی را به بحث و تبادل آرا بگذاریم

 

ادامه مطلب...

فروشگاه اینترنتی شهرنامه به منظور ایجاد بستری مناسب جهت عرضه محصولات فرهنگی در قالب کتاب و نرم افزار طراحی و مورد بهره برداری قرار گرفته است. دراین فروشگاه در مرحله نخست تنها محصولات گروه اینترنتی شهرنامه عرضه می شود که امیدواریم در آینده نزدیک بتوانیم گروه منتخبی از محصولات سایر همکاران عزیز را نیز جهت عرضه تقدیم حضور نماییم.

 

ادامه مطلب...
محل کنونی شما کتاب و کتابخانه قوانین کتاب و کتابخانه
ایمن شده توسط وب سایت عرش هاست