امروز یکشنبه 9 فروردین 1394 - Sun 03 29 2015

آخرین زمان بروزرسانی 03:52:00

خبر خوان

فیس بوک

تیوتر

آئین رونمایی از کتاب «
حمید کیانی معاون برنا
نرم افزار چند رسانه‌ا
تالار گفتگوی شهرنامه

درج آگهی در گروه اینترنتی شهرنامه

درج آگهی در گروه اینترنتی شهرنامه

درج آگهی در گروه اینترنتی شهرنامه

کتابخانه‌های آموزشگاهی

  • مشاهده در قالب PDF

ظاهراً نخستین کتابخانه آموزشگاهی کشور به مدرسه لقمانیه در ۱۳۱۷ هجری قمری تعلق دارد. این کتابخانه علاوه بر کتاب، دارای گنجینه‌ای از نقشه، کره جغرافیایی، روزنامه و پرده مصور بود. که علاوه بر دانش آموختگان آن دیگران نیز می‌توانستند از منابع آن استفاده کنند.

پس از انقلاب مشروطه، بر مبنای ماده پنجم قانون اداری وزارت معارف و اوقاف و صنایع مستظرفه، تاسیس مجموعه‌های علمی و تاریخی در شرح وظایف این وزارتخانه گنجانده شد و بدین صورت روند تاسیس و بهره برداری از این نوع از کتابخانه در سراسر ایران رو به افزایش گذاشت.

امروزه با توجه به اهتمام نظام جمهوری اسلامی، کمتر مدرسه و آموزشگاهی در سطح شهر‌ها و حتی بخش‌های تقسیمات کشوری یافت می‌شود که فاقد کتابخانه آموزشگاهی باشد. ولیکن علیرغم اهمیت‌ نقش‌ کتابخانه‌ در دوره‌ تحصیل برای گروه‌های سنی نوجوانان و جوانان، متاسفانه کتابخانه‌های‌ مدارس در ایران‌ چندان‌ پیشرفته‌ نیستند و معمولاً هم فاقد کتابدار می‌باشند.

آخرین بروز رسانی در پنجشنبه, 10 اسفند 1391 ساعت 08:57

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

گروه اینترنتی شهرنامه

شهرنامه عنوان تارنمایی است که در مطالب آن به تاریخ اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، سیاسی شهر تهران پرداخته می شود و بنا داریم تا در قالب آن شناسنامه فرهنگی و اجتماعی شهر تهران را تدوین نمائیم.

 

ادامه مطلب...

تارنمای کتاب و کتابخانه در ایران در نظر دارد تا نمایه کاملی از روند تاسیس نهاد کتابخانه را در ایران از عهد باستان تا روگار کنونی ترسیم نماید. معرفی کتابخانه های ایران، نگاهی به تاریخچه چاپ، کتاب و کتابخانه در ایران و .... از دیگر بخشهای فعال این تارنما می باشد.

 

ادامه مطلب...

تالار گفتگوی شهرنامه با رویکرد ایجاد فضای باز گفتگو در موضوعات مرتبط و تخصصی گروه اینترنتی شهرنامه افتتاح و مورد بهره برداری رسید. در این تالار بنا داریم تا در قالب اتاقهای گفتگو، مباحث تاریخی و فرهنگی را به بحث و تبادل آرا بگذاریم

 

ادامه مطلب...

فروشگاه اینترنتی شهرنامه به منظور ایجاد بستری مناسب جهت عرضه محصولات فرهنگی در قالب کتاب و نرم افزار طراحی و مورد بهره برداری قرار گرفته است. دراین فروشگاه در مرحله نخست تنها محصولات گروه اینترنتی شهرنامه عرضه می شود که امیدواریم در آینده نزدیک بتوانیم گروه منتخبی از محصولات سایر همکاران عزیز را نیز جهت عرضه تقدیم حضور نماییم.

 

ادامه مطلب...
محل کنونی شما کتابخانه انواع کتابخانه کتابخانه‌های آموزشگاهی
ایمن شده توسط وب سایت عرش هاست